• «Ӧтувъя коми диктант»

Автор: Коми кыв велӧдысьяс
    Урасьӧм 21-ӧд лунӧ, чужан кыв лунӧ, Изьва шӧр школаын нуӧдісны регионкостса велӧдан акция «Ӧтувъя коми диктант». Акцияö пырöдчисны школаса велӧдысьяс да велӧдчысьяс. Тавося текстлöн авторыс - нималана гижысь Алёна Старцева. Висьтсӧ лыддис Репина Лариса Геннадьевна. Ставöн зілисны гижны диктантсö мичаа да ӧшыбкаястӧг. Быдöнлы уджысь вичмис сертификат. Чолӧмалам диктант гижысьясӧс тайӧ вермӧмъяснас.
    «Ӧтувъя коми диктант».
    Окота медым велӧдчысьяс унджык лыддьысисны чужан кыв вылын, сöвмöдiсны сiйöс. Быдöнлöн медым чужас ас му радейтöм, коми кыв тöдны кöсйöм.